''15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ''


17.07.2018 10:27:15     415
''15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ''

            Tüm Yurtta olduğu gibi Eynesil İlçesinde de 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik günü kapsamında “Milli Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
           Eynesil Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüş öğretmenevinin hizasından sahil caddesine inilerek, Eynesil Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor salonunu önünde son buldu.  Güvenlik güçlerinin eşliğinde yapılan yürüyüşe vatandaşların ilgisi büyük oldu. Yürüyüşe Eynesil İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, BBP Eski İstanbul İl Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Mican, İlçe Garnizon Komutanı İsa Şen, Siyasi Parti temsilcileri, kurum ve daire amirler, STK temsilcileri ve onlarca vatandaş katıldı. Yürüyüş sırasında FETÖ örgütüne yönelik sloganlar atılırken onlarca vatandaş hep bir ağızdan tekbir getirerek ilçe sokakları inlettiler.  Yürüyüş sonrası Eynesil Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor salonunun da bir program düzenlendi.
          Program tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
          Günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra, ilçe genelinde ki okullarda 15 Temmuz Hain Darbe girişimini anlatan şiir yarışmasında İlçe birincisi olan Sena Kadıoğlu, 1. lik şiirini okudu. Ödül töreninden sonra Eynesil İlçe Müftülüğünde görev yapan Halil Tokalak hocanın Kuranı Kerim tilavetinden sonra, İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik’in duasıyla program son buldu.

İletişim

  • Trabzon Giresun yolu üzeri
    Eynesil / GİRESUN
  • (O454) 581 30 01
  • (0454) 581 25 35 - (O454) 581 30 75
  • eynesilbel@hotmail.com