''YENİ TOPALLI KÖPRÜMÜZ HİZMETE AÇILMIŞTIR.''


15.08.2017 08:37:25     817
''YENİ TOPALLI KÖPRÜMÜZ HİZMETE AÇILMIŞTIR.''

         

Yeni Topallı Köprüsü sade bir açılış töreniyle hizmete girdi

21 Eylül 2016 tarihinde Eynesil İlçesinde meydana gelen afette sel sulara kapılan Topallı Deresi köprüsünün yenisinin yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.
     
DSİ tarafından yaklaşık 4 ayda tamamlanan köprünün açılışını Eynesil ilçe Kaymakamı Yılmaz KURT, Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, Giresun DSİ Müdürü Oğuz KASAP, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı İsa ŞEN ve Emniyet Amir vekili Cafer KÖKSAL tarafından yapıldı. 
   
 Açılışta, Eynesil İlçe tarihinin en ciddi ve en büyük afetinin 21 Eylül 2016 günü yaşandığını kaydederek bir konuşmada bulunan İlçe Kaymakamı Yılmaz KURT “Tüm Kurumlar olarak sel felaketinden sonra yoğun bir çalışma içerisine girdik. Neredeyse bir seneye yakındır çalışmalarımız devam ediyor. Belli yatırımların sonuna gelindi ve bir kısmı bitti, bir kısmı da bitmek üzere. Bu gün itibarıyla Topallı köprümüz çift yönlü olarak hizmete açılmıştır. Köprünün tamamlanmasında yoğun bir çalışma gösteren DSİ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KARADENİZ BÖLGESİNİN 2 Cİ OVAL KÖPRÜ”
   
Topallı Köprüsünün mevki ve konum olarak merkezi bir konuma sahip olduğunu değerlendiren ve ilçeye ait birçok bağlantının Topallı köprü güzergâhından geçtiğini kaydederek açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU’ da “ 21 Eylül ilçe adına unutulmayacak bir gün. 1974 yılında yapılan fakat geçen yılki afette sel sularına kapılan Topallı Köprüsü ilçeye ait su ve telekomünikasyon hizmetlerinin geçtiği güzergâhtır. Bu köprü ilçemizin can damarıdır. Köprünün yıkıldığı günden bu güne Devletimiz gücünü İlçemizde gösterdi. DSİ Müdürlüğü gece, gündüz çalışarak köprünün inşaatını bitirdi. Bu köprü Karadeniz Bölgesinde emsalleri arasında yapılan ikinci köprüdür. 170 tona yakın demir kullanılmış olup 1,30 cm kalınlığındadır. Bu köprüden bu saatten sonra tankta geçer trende. Bu süre zarfında elimizde olmayan nedenlerden dolayı vatandaşlarımıza bazı sıkıntı verdik, hepsinden özür diliyoruz” diyerek köprünün ilçeye kazandırmasında başta Milli Savunma Bakanı Nurettin CANİKLİ olmak üzere Giresun AK Parti Milletvekillerine, DSİ Bölge müdürüne ve tüm çalışanlara teşekkür etti. 

                                 Coşkun SOMUNCUOĞLU

                                 Eynesil Belediye Başkanı

İletişim

  • Trabzon Giresun yolu üzeri
    Eynesil / GİRESUN
  • (O454) 581 30 01
  • (0454) 581 25 35 - (O454) 581 30 75
  • eynesilbel@hotmail.com