''İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ UNUTULMADI''


19.07.2017 15:35:09     736
''İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ UNUTULMADI''

                 Yurt genelinde olduğu gibi Eynesil İlçesinde de 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi.
   
                 Program Eynesil Hükümet Konağının önünden sahildeki Şehit Polis Osman Bodur ve Şehit Uzman Çavuş Bekir Kelleci Parkına kadar yürüyüş yaparak başladı. Yürüyüş sırasında kalabalık vatandaşlar topluluğu “ Şehitler Ölmez Vatan bölünmez” sloganları atarak yüksek seste tekbir getirdiler. Yürüyüşe Eynesil İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Ören Belde Belediye Başkanı Habip Usta, İl Genel meclis Üyesi Gürsel Yılmaz, Ak Parti Eynesil İlçe Başkanı Fatih Cansız, CHP İlçe Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, MHP İlçe Başkanı Abdurrahman Gül ve STK temsilcileri öncülük ederek yürüdüler.
    
                  Eynesil Kaymakamlığı ve Belediye tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla yaklaşık 2 bin adet Türk Bayrağı ve şapka dağıtıldı.
     
                 Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Milletine, Türk Demokrasisine ve Milli iradeye karşı bir kalkışmada bulunulduğu o gece milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara akın etti, demokrasisine sahip çıktı, bu topraklarda demokrasisinin ve egemenliğin yegâne sahibinin millet olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Takip eden günlerde ise demokrasi nöbetleriyle Ülkesine, Devletine ve demokrasisine sahip çıktığını güçlü bir şekilde gösterdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde 249 kardeşimiz şahadet makamına ulaştı. Vatan, millet bayrak ve devlet sevgi ve bağımlılığını yüreğimizde hissetmek, hem kendimize, hem değerlerimize, hem de çocuklarımıza ve geleceğimize karşı en önemli yükümlülüğümüz” diyerek tüm halkın demokrasi ve milli birlik gününü kutladı.
    
                     Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’ da Türk Milletinin en büyük özelliği, vatan, millet, bayrak, din dendiğinde gerisi teferruattır diyerek konuşmasına başladı. Somuncuoğlu “ Türk milleti ölümü şahadet, şahadeti de en büyük mertebe bilmektedirler. Türk milleti Devletini küffara karşı savaşırken hep şehit olmak için savaşmışlardır Çünkü ölüm Türk milleti için şahadettir. Eynesil İlçemiz tarihinde 22 şehidimiz, 15 Temmuzda da 249 şehidimiz var. Biz burada eğer toplandıysak memleketi için gözünü kırpmadan kendi canını feda eden bu şehitlerimiz sayesinde oldu. Kendi ellerimizle yetiştirdiğimiz kendi insanlarımız taşeron FETÖ örgütünün üyeleri ABD’nin talimatı doğrultusunda ülkemizde yönetime el koymak istediler. İşte bu zamanda yüreğini top, tüfek yapan, imanı ile beraber o kalkışımcı hainlere karşı koyan, tanklara, uçaklara taşla durdurmaya çalışan milletin evlatlarıyız. Allah bizleri vatanımıza, milletimize sadık kalmayı, bağlı kalmayı nasip etsin” diyerek Ülke üzerinde oynanan oyunları hatırlatarak herkesin dikkatli olması gerektiğini aktardı.
    
                     Konuşmalardan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “En Güzel İstiklal Marşını okuma” yarışmasında ilçe birincisi olan Eynesil İmam Hatip Ortaokul 6 cı sınıf öğrencilerinden Zeynep Korkmaz’ın İstiklal Marşını okumasıyla devam etti.
    
                    İlçe Müftülüğüne bağlı hocaların Kuran Tilavetinden sonra İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik’in duasıyla son buldu.  Öte yandan Programa Türkiye Gazetesi Yazarlarından Eynesilli Gazeteci Yazar Cem Küçük’ te katıldı.

İletişim

  • Trabzon Giresun yolu üzeri
    Eynesil / GİRESUN
  • (O454) 581 30 01
  • (0454) 581 25 35 - (O454) 581 30 75
  • eynesilbel@hotmail.com