'ŞEHİTLER VE GAZİLER İÇİN MEVLİDİ ŞERİF VE İFTAR'


19.06.2017 08:37:45     652
'ŞEHİTLER VE GAZİLER İÇİN MEVLİDİ ŞERİF VE İFTAR'

                 Eynesil’de şehitler için mevlit programı düzenlendi. Eynesil Kaymakamlığı, Eynesil Belediyesi ve Mavi Karadeniz Televizyonunun ortaklaşa düzenlediği; Mavi Karadeniz Televizyonundan naklen olarak yayınlanan program sonunda ise katılanlara iftar yemeği verildi.
                Programda ilçede görev yapan İmam-Hatipler tarafından da Kuran’ı Kerim tilavetinde bulunularak, tüm şehitler için dualar edildi.
Eynesil Müftüsü Yılmaz Çelik Ramazan ayının faziletinden bahsederek, oruç, zekât ve fitre konularında açıklamalarda bulundu.
                Şehit Osman BODUR Parkındaki Çadırda yapılan programda konuşan Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU 1975 yılından bu yana Eynesil ilçesinden 24 kişinin şehit olduğunu belirterek 24 şehit adını tek tek okuduktan sonra kendilerini rahmetle minnetle andıklarını belirtti ve katılanlara teşekkür etti. 
                Eynesil Kaymakamı Yılmaz KURT ise, ”Gönlümüz Eynesilliler ve Eynesilli olup Eynesil’de olmayan hemşerilerimiz ile birliktedir. Biz onların fikirlerine önerilerine fazlasıyla değer veriyoruz. Birlikte yapacağımız her şeye gönülden varız. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda canını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum" dedi. 
                Eynesil’deki mevlit programı Eynesil Müftüsü Yılmaz ÇELİK tarafından yapılan dua ile sona erdi.

İletişim

  • Trabzon Giresun yolu üzeri
    Eynesil / GİRESUN
  • (O454) 581 30 01
  • (0454) 581 25 35 - (O454) 581 30 75
  • eynesilbel@hotmail.com