''BAŞKANDAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MÜJDESİ''


29.03.2017 13:38:20     861
''BAŞKANDAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MÜJDESİ''

                Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin CANİKLİ' nin talimatıyla Borsa İstanbul Giresun Valiliğiyle birlikte Eynesil Anadolu İmam Hatip Lisesi binası yapılacak.
               Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, Eynesil Ak Parti ilçe Başkanı Fatih CANSIZ ve yönetim kurulunun girişimleri sonucunda Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin CANİKLİ tarafından söz verilen Anadolu İmam Hatip lisesi okulunun  inşaatı 2017 yılında başlayacak. 16 Derslik olacak olan lise AB standartlarına uygun, depreme dayanıklı, son sistem ve modern bir şekilde yapılacak.
               Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, İl milli eğitimden gelen yetkiliyle birlikte Altınlı Mahallesi Şehit Onbaşı Şahin Abanoz İlk Öğretim Okulu spor salonunun hemen arkasındaki bulunan arsa yerine giderek incelemelerde bulundu.
               Başkan Somuncuoğlu yaptığı açıklamada; Başbakan yardımcımız ve Giresun Milletvekilimiz Sayın Nurettin CANİKLİ, Eynesil Halkına Eynesil Anadolu İmam Hatip Lisesi binası için söz vermişti. Söz verdiği gibi okulumuzun 2017 içinde temeli atılacak. Devletimiz her alanda her şeyin en iyisini yapma gayreti içinde, yatırımlar ilçemizde hızlı devam ediyor. Yapılacak binayla ilçede oluşan lise sorunu çözülecek. Arsanın yarısı belediye arsası yarısı da kamulaştırılarak alındı. Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin CANİKLİ' ye Milletvekillerimiz Cemal ÖZTÜRK ve Sabri ÖZTÜRK' e, İlçe Başkanımız Fatih CANSIZ’ a ve emeği geçen kurum ve kuruluşlara da teşekkür ederim. İlçemize ve Halkımıza hayırlı olsun" dedi.

                                      Coşkun SOMUNCUOĞLU

                                      Eynesil Belediye Başkanı

İletişim

  • Trabzon Giresun yolu üzeri
    Eynesil / GİRESUN
  • (O454) 581 30 01
  • (0454) 581 25 35 - (O454) 581 30 75
  • eynesilbel@hotmail.com